Z béčka k pohárovému hattricku. Supernáhradník poslal Duklu do čtvrtfinále

Přišel, viděl a za necelých 13 minut nastřílel hattrick. Záložník Lukáš Buchvaldek naplnil definici dokonalého žolíka a postrčil Duklu ke vstupence do čtvrtfinále fotbalového MOL Cupu.

Z béčka k pohárovému hattricku. Supernáhradník poslal Duklu do čtvrtfinále

„To on nám zajistil postup,“ chválil trenér Petr Rada po osmifinálové výhře 3:1 nad Vyškovem.

Když šel v 61. minutě na plac, kouč mu nařídil: „Dej gól.“ Buchvaldek ho poslechl hned třikrát a vykouzlil pro Duklu sladký obrat. Dejvický tým s lídrem druhé ligy doma na Julisce po první půli prohrával, ovšem díky rozjetému náhradníkovi nakonec slavil postup.

„Sešlo se to krásně. První dotyk, gól. Druhý dotyk, faul. Třetí dotyk, gól z přímáku. Čtvrtý dotyk, penalta a další gól,“ s úsměvem vyprávěl Buchvaldek.

Byl v laufu, věřil si i na penaltu. „Jen jsme na sebe mrkli s Markem Červenkou a on kývl hlavou. Pochopil, že si jdu pro hattrick, chtěl bych mu poděkovat,“ vzkázal Buchvaldek.

Na podzim přitom hrál spíš v béčku a ve druhé lize stihl zatím jen dvě minuty. Ovšem pohár mu sedí, trefil se i minule na Slovácku (4:3). „Už tam hrál dobře a teď si ještě víc zvedl sebevědomí. Měl dlouhé zranění a tréninkové manko, rozhodně tu není na ocet,“ vykládal trenér Rada. „Lukáš má stejnou pozornost jako ostatních 25 hráčů, každý je na stejné úrovni.“

Dukla znovu potvrdila, že má našlápnuto k nejlepší sezoně od sestupu z první ligy v roce 2019. Ve druhé lize je druhá o bod za vedoucím Vyškovem a vyhlíží jarní čtvrtfinále poháru. „Rozhodně zažíváme lepší podzim než loni: vyhlásil jsem, že se chceme poprat o postup, místo toho jsme hráli o záchranu,“ připomněl Rada.

„Už na jaře přišlo zlepšení a teď chceme minimálně do baráže. Ať si každý říká, co chce, Dukla by se měla pokusit o postup,“ zdůraznil Rada. „Povedl se nám další malý postup v poháru a na jaře chceme udělat ještě jeden velký do první ligy.“

Zdroj: https://www.sport.cz/clanek/fotbal-z-becka-k-poharovemu-hattricku-supernahradnik-poslal-duklu-do-ctvrtfinale-5015789#utm_content=ribbonnews&utm_term=dukla&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6