Nominace na Skotsko: Hubník poprvé od EURO 2016 i Růsek s Karabcem

Tým pro pondělní utkání Ligy národů mezi českou a skotskou reprezentací byl definitivně potvrzen. Představil jej trenér pro pondělní utkání David Holoubek na nedělní tiskové konferenci v Olomouci.

Mezi nominovanými fotbalisty je jasným lídrem zkušený obránce Roman Hubník, jenž je po letním návratu kapitánem Sigmy Olomouc. A bude také kapitánem reprezentace pro pondělní utkání. V národním týmu šestatřicetiletý stoper 29 startů a tři vstřelené branky. Naposledy hrál na EURO 2016.

V nově vytvořeném výběru si dosud start za národní A-tým připsali jen dva hráči - jeden z pěti povolaných slávistů Stanislav Tecl a právě Roman Hubník. Už v minulosti byl do A-mužstva povolán Václav Jemelka, ale zápas nehrál.

Na soupisce jsou dále hráči Liberce, Slavie, Mladé Boleslavi či Jablonce. Mezi záložníky najdete také Adama Karabce, jenž minulý týden odehrál úvodních 64 minut zápasu v dresu reprezentace do 21 let v San Marinu.

V pondělním utkání povede mužstvo jako hlavní trenér David Holoubek, jenž koučem reprezentace do 18 let.

"Bylo to velmi dynamické a rychlé. Chtěl bych poděkovat všem klubům a trenérům za to, že nám umožnili nominovat tyto hráče. Spoustu z nich mělo v podstatě volný víkend během reprezentační pauzy. Sjížděli se sem z celé republiky, ale bylo jasné, že chtějí reprezentovat," řekl na tiskové konferenci David Holoubek.

V kádru jsou také mladí reprezentanti Jakub Markovič, Šimon Gabriel, Tomáš Solil, Jáchym Šíp nebo Antonín Růsek.

Reprezentace pod vedením hlavního trenéra Jaroslava Šilhavého zvítězila v pátek večer na Tehelném Poli 3:1 a připsala si tři body do tabulky nového ročníku Ligy národů.

Druhé zářijové utkání je na programu v pondělí 7. září v Olomouci proti Skotsku. Fotbalová asociace sestavuje nový hráčský kádr i realizační tým. Na pondělním zápase nesmí být přítomen nikdo z reprezentační výpravy, která byla na Slovensku.

https://repre.fotbal.cz/nominace-na-pondelni-utkani-se-skotskem/a12869

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6