Hráči RBR SportConsult v 24.kole Fortuna ligy a 17.kole Fortuna národní ligy

Fotbalisté Olomouce na domácí půdě ve 24. ligovém kole remizovali s Jabloncem 1:1. Olomouc stejně jako v poháru začala lépe a vytvářela si šance. Už ve 26.minutě se domácí dočkali úvodní branky, když se trefil Juliš. Jablonec vyrovnal stav utkání v 75.minutě. Radek Látal poprvé na jaře nastoupil v základní sestavě a zopakoval svůj velmi dobrý výkon ze středečního pohárového utkání. Václav Jemelka rovněž v utkání nechyběl.

Plzeň doma porazila České Budějovice 1:0. Viktoria vstoupila do utkání aktivně a v 6.minutě mohla jít už do vedení. Také Lukáš Kalvach se dostal do šance, z hranice velkého vápna branku však přestřelil. Do 2.poločasu vstoupili aktivněji hosté, domácí se snažili prosadit po stranách, ale jejich centry byly nepřesné, nebo je odvrátila budějovická obrana. Teprve v 89.minutě se prosadili a konec utkání si už jen pohlídali. V základní sestavě nastoupil Lukáš Kalvach. Roman Hubník zůstal mezi náhradníky.

Fotbalisté Opavy si z Liberce odvezli krutou porážku 0:4. Domácí po půlhodině hry vedli už 2:0 i přesto, že si první velkou šanci vypracovali Slezané, když v 8.minutě Václav Juřena přihrával Dordičovi, který na jeho přihrávku ale nedosáhl. Ve 2.poločase mohla Opava 2x snížit stav utkání, ale ani jednou se míč do brány nedostal. Václav Juřena odehrál celé utkání. Jiří Texl byl na hřišti 62.minut

Slovácko v Teplicích remizovalo bez branek. Celé utkání měli hosté převahu, tlačili se před branku domácích, ale žádnou šanci neproměnili. V základní sestavě nechyběl Jan Juroška, který odehrál celé utkání.

Mladá Boleslav v pondělní dohrávce 24.kola na půdě Baníku Ostrava nakonec vyhrála 3:2. Středočeši tak v nejvyšší soutěži zvítězili po 5-ti zápasech a posunuli se na 5.místo tabulky o bod za Slezany. Do vedení se hosté dostali už v 8.minutě hry, o 7 minut později přidali 2.gól. Teprve ve 42.minutě se Baník dostával k tlaku a vstřelil 1. branku. Do 2.poločasu vstoupili aktivněji domácí a ke konci utkání se jim povedlo na chvilku stav vyrovnat, 3 minuty na to ale Boleslav naposledy udeřila a vstřelila 3.gól. Dominik Janošek kvalitním výkonem pomohl svému týmu k vítězství.

Jihlava vstoupila do jarní části Fortuna národní ligy vítězně, když v 17. kole porazila na domácím hřišti Třinec 2:0. Už ve 23.minutě se po centru krásně trefil Jakub Rezek, který tak otevřel stav utkání. Už po 3 minutách si Jakub Rezek připsal také asistenci při 2. brance. Vysočina si dvougólové vedení pohlídala a i nadále se drží na 2.místě tabulky. Jakub Rezek odehrál celé utkání.

Fotbalisté Víktovic na Strahově s FC Slavoj Vyšehrad prohráli 1:4. Hosté si první šanci vytvořili teprve v 62.minutě za stavu 0:3, po rohu a zpětné hlavičce kapitána Cverny hlavičkoval do tyče střídající Chvěja. Pár minut na to se ale už hosté dočkali a po přihrávce aktivního Lukáše Buchvaldka vstřelili 1. gól. Domácí nakonec přidali ještě 4. gól. Lukáš Buchvaldek odehrál celé utkání a byl nejlepším hráčem hostí.

Sokolov v Brně prohrál 0:1. Hned v úvodu utkání šlo Brno do vedení. Sokolov po inkasované brance ožil a brankář domácích musel řešit několik těžkých situací. Branka již nepadla a Sokolov tak zůstává poslední. Ondřej Štursa kvůli lehkému zranění v utkání chyběl.