Olomoucké dilema: prodat mladého Zimu, nebo vyjít vstříc Jemelkovi?

Slavia chce Davida Zimu (19), kazašský Kajrat Almaty zase Václava Jemelku (24). Desítky milionů létají kolem Androva stadionu. Luxusní situace, že? Anebo taky prekérní.

Olomoučtí funkcionáři se totiž musejí správně rozhodnout, kterého z obránců prodají. Že by Sigma pustila oba, je nepravděpodobné. V jejich očích riskantní. A nepustit přes lukrativní nabídky ani jednoho je zase až příliš luxusní.

I když... Na Hané je možné vše, protože tamní "zabejčenosti" zbytek republiky (včetně fotbalistů Sigmy) kolikrát nerozumí, ale pro tento blog počítejme s variantou jednoho odchodu.

Takže kdo?

Zimovu cenu by při ideálním scénáři mohla Slavia znásobit a na Hanou díky dvaceti procentům z dalšího prodeje v budoucnu poslat další tučnou injekci. Lákavé, takové Teplice by po zkušenosti s Alexem Králem mohly vyprávět. Jeho cena transferem do Edenu a evropskou pohádkou raketově rostla.

Jenže pokud mají hráči olomouckému klubu nejdříve odvést nějakou službu - což sportovní manažer Ladislav Minář dlouhodobě opakuje - je po Jakubu Plškovi na řadě Jemelka.

Zima má dva ligové starty, Jemelka o sedmdesát víc, protože v áčku kroutí třetí ročník. Klubové vedení jej na předsezonních tiskových konferencích pravidelně dává ostatním spoluhráčům za příklad: "S Vencou bylo při prodlužování smlouvy bezproblémové jednání, kéž by takoví byli všichni. Žádné handrkování, je vidět, že jde o charakterního kluka."

Onen charakterní kluk by nyní rád zkusil první zahraniční angažmá. Motivace? Cenná životní zkušenost, možnost zabezpečení rodiny a zřejmě i strach z toho, aby postupně neuvadal jako jiní spoluhráči.

O východní štaci (stejně jako o té maďarské v případě Plška) si může každý myslet, co chce, ale pokud Kazaši opravdu splnili požadavky Sigmy a ještě přidali tučné fixní bonusy, není důvod hráče mermomocí držet.

Nejenže má Jemelka, kterému v létě bude pětadvacet, nejvyšší čas na změnu, olomoucký klub hazarduje se svou reputací. Těžko se do něj budou v budoucnu hrnout nadějní fotbalisté, když se bude vědět, že ani v případě velmi slušné nabídky neudělají krok vpřed a na Hané budou jak ve vězení. Ti, co v minulých letech podepsali dlouhodobé kontrakty, by mohli vyprávět...

A přitom to zní tak jednoduše a elegantně: prodejem člena širšího kádru reprezentace získám potřebné finance a vyjdu vstříc hráči, na němž by zklamanost určitě byla ještě nějakou dobu znát.

Za B: Zima by rostl vedle kapitána Víta Beneše a ostatní spoluhráči by dostali naději, že přestup může vyjít pořád i jim.

Třetí možnost je taková, že Sigma bude na jaře hrát se stoperskou trojicí Jemelka, Beneš, Zima a nejspokojenější ze všech bude trenér Radoslav Látal. Ale vysvětlovat bych to dvojici Z+J nechtěl.

Více na https://isport.blesk.cz/clanek/muj-isport-blogy-redaktori-michal-kvasnica/373737/olomoucke-dilema-prodat-mladeho-zimu-nebo-vyjit-vstric-jemelkovi.html

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6