Roztrhal letenky do Norska! Janošek jde z Plzně nakonec do Baníku

Nadějný úlovek. Baník Ostrava před koncem přestupního termínu realizoval příchod Dominika Janoška. Třiadvacetiletý střední záložník přichází z fotbalové Plzně na hostování do konce sezony s opcí na přestup. Oba kluby zprávu potvrdily na svých webových stránkách.

Měl namířeno na sever, všechno však vzalo rychlý obrat. "Je pravda, že už jsme měli s agentem koupené letenky do Norska, když se ozval Baník. Tahle nabídka mi dává smysl, proto jsem vůbec neváhal ji přijmout. Je pro mě čest tady být," líčí Dominik Janošek pro klubovou televizi Baníku.

Mnohonásobný mládežnický reprezentant a účastník loňského mistrovství Evropy jednadvacítek už má v třiadvaceti letech na kontě 101 prvoligových startů, které si připsal v dresech Viktorie, Mladé Boleslavi, Zlína, Slovácka a Brna. K tomu další starty v evropských pohárech.

"Dominik patří do okruhu hráčů, které Baník dlouhodobě sledoval, a jednání jsme teď zintenzivnili poté, co nám ve středu zálohy ze zdravotních důvodů na delší dobu vypadli hráči a bylo zapotřebí nějak zareagovat. Věříme, že Dominik u nás uplatní svůj potenciál," doufá sportovní ředitel Alois Grussmann. Baník ve středu pole momentálně postrádá zraněné Daniela Tetoura a Lukáše Budínského.

O Janoška stály i další kluby, než se do jednání vložil i Baník. "Měli jsme čtyři naprosto konkrétní nabídky z Česka i zahraničí, ale ve chvíli, kdy se Dominikovi ozval Baník, už nebylo co řešit. Jednoznačně projevil přání jít do Ostravy," potvrzuje Roman Brulík z agentury RBR SportConsult, která hráče zastupuje.

Janošek v aktuálně sezoně zasáhl v plzeňském dresu do 20 soutěžních utkání, největší herní vytíženost měl v období srpna a září. "V záložní řadě máme aktuálně opravdu velkou konkurenci a Dominikovo herní vytížení nebylo takové. Shodli jsme se, že hostování v Baníku bude v tuto chvíli nejlepším možným řešením pro obě strany. Přeji mu, aby podával kvalitní výkony," vysvětkuje Adolf Šádek, generální ředitel Viktorie.

https://www.sport.cz/clanek/fotbal-ceska-1-liga-roztrhal-letenky-do-norska-janosek-jde-z-plzne-nakonec-do-baniku-3160750

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6