Hráči RBR SportConsult v 16.kole Fortuna ligy a 15.kole Fortuna národní ligy

V 16. kole první ligy Olomouc ve Zlíňe prohrál 0:1. Hosté byli rychlejší, mnohem lépe kombinovali a vytvořili si velkou územní převahu. Do vyložené šance ale domácí defenziva Hanáky nepustila. Václav Jemelka nastoupil v základní sestavě. Jiří Texl se do utkání dostal v 72.minutě. Radek Látal nebyl tentokrát ani mezi náhradníky.

Fotbalisté Opavy v Příbrami remizovali 0:0. Poslední Opava tak po čtyřech kolech získala alespoň bod, který si za zlepšený výkon ve druhém poločase zasloužili. Václav Juřena nastoupil v 71.minutě, k žádné větší akci se ale nedostal.

Plzeň na domácí půdě proti Liberci vyhrála 4:1. Domácí byli aktivnější, ale prvního gólu se dočkali dřív hosté. V zápětí ale západočeši odpověděli a ze standardní situace padl první gól domácích. Po jedenácti minutách tak bylo skóre srovnané. Ve 12.minutě byl po žluté kartě vyloučen hostující hráč Baluta, což zásadně ovlivnilo zbytek utkání. Ještě do poločasu po krásném centru Lukáše Kalvacha vstřelil druhý gól domácích Tomáš Hořava, ve druhém poločase pak domácí navýšili svůj náskok až na konečný výsledek 4:1. Roman Hubník po zranění a několika utkání za B-tým nastoupil poprvé od dubna do prvoligového utkání. V základní sestavě nechyběl ani Lukáš Kalvach, posledních 15 minut si zahrál i Dominik Janošek.

Fotbalisté Slovácka v Českých Budějovicích prohráli 0:2. Opatrný začátek zápasu vydržel téměř půl hodiny. Po tu dobu se oba týmy více zaměřily na defenzivu a šancí bylo minimum. Na začátku druhého poločasu se na chvilku radovali i hosté. Gól Šašinky však sudí neuznali kvůli postavení mimo hru. Jan Juroška se do utkání dostal až v 86.minutě.

Fotbalisté Jihlavy v 15. kole Fortuna Národní ligy potvrdili roli favorita a porazili 14. Vlašim 4:1. Jihlava potvrzovala lepší postavení v tabulce ofenzivní hrou už od samého začátku. Jakub Rezek nastoupil do utkání v základní sestavě.

Sokolov v Chrudimi prohrál 0:1 a pokračuje tak ve své dlouhé nelichotivé sérii bez vítězství. Ondřej Štursa nastoupil v 81.minutě.

Vítkovice si z Hradce Králové odvezli porážku 0:3 a zůstavají tak spolu se Sokolovem na chvostu tabulky. Lukáš Buchvaldek se na hřiště dostal v 73.minutě.