Změny v Plzni: Staněk před podpisem, Janošek má povolení k odchodu

Mistrovská kabina se rozutekla po dovolených, v kancelářích plzeňské Doosan Areny se ale horečně pracuje. Viktoria musí dát rychle do kupy kvalitní kádr a nahradit hráče, kteří po titulové sezoně mužstvo opouští. Zásadní je také udržet klíčové opory. Gólman sezony Jindřich Staněk má podle informací iSport Premium blízko k podepsání dlouhodobého kontraktu, na odchodu je Dominik Janošek, který končil sezonu na hostování v Baníku.

První posila v podobě Václava Pilaře už je na světě. Smlouvu na další sezonu podepsal zkušený Radim Řezník, během jara prodloužil i Jan Kopic. Na druhé straně po uplynutí kontraktu završil úspěšnou éru v klubu nejlepší kanonýr Jean-David Beauguel. Hostování vyprší pětici Sýkora, Santos, Holík, Potočný, Pachlopník. Smlouvu nemá ani zkušený gólman Aleš Hruška.

Zásadní podíl na titulu drží v rukavicích nejlepší brankář ligy Jindřich Staněk. Šestadvacetiletého gólmana, který odchytal životní sezonu a probojoval se do národního týmu, jezdili sledovat skauti z nejrůznějších klubů, konkrétní nabídka do Plzně zatím nedorazila.

Viktoria hodlá svou oporu, které končí smlouva po nadcházející sezoně, udržet.

Podle informací Sportu by po reprezentační pauze měl Staněk podepsat nový, vylepšený kontrakt na následující roky. S tím, že získá příslib v případě zajímavé nabídky odejít do zahraničí.

Důležitou roli v úspěšné titulové skládačce odehrál také Lukáš Kalvach. Šestadvacetiletý záložník už měl v minulosti nabídky z Ruska, situaci sondovaly i kluby z Německa. V současné chvíli ale žádná konkrétní nabídka na stole není.

"Určitě by si to zasloužil, všichni vnímáme, že na zahraniční výzvu přichází správná chvíle," připouští hráčův agent Roman Brulík. "Ale pro Plzeň je to klíčový hráč, běží mu poslední rok smlouvy. Jeho budoucnost jsme o víkendu probírali s panem Šádkem. Viktorii čekají předkola evropských pohárů, ale Plzeň také vnímá, že by se mohl posunout do zahraničí. Jeho cena je adekvátní jeho roli v týmu," dodává na adresu klíčového polaře.

Aktuální plán vypadá tak, že plzeňská šestka minimálně na letní pohárovou kvalifikaci zůstane. Byť má za sebou Kalvach povedenou sezonu zakončenou návratem do reprezentace, kam se očekává pozvánka na červnové duely se Švýcarskem, Portugalskem a Španělskem, chybí mu starty v evropských pohárech. Navíc je na jeho pozici v Evropě velká konkurence, tudíž posunout se do opravdu kvalitní soutěže a zajímavého klubu nebude nic jednoduchého.

Ve chvíli, kdy Kalvach na začátku sezony absentoval kvůli zranění kotníku, jeho roli velmi dobře zastal Dominik Janošek. Po jeho vyléčení ze sestavy vypadl a na jarní část zamířil na poslední chvíli na hostování s opcí do Baníku. Tam ale moc šancí nedostával, k poslednímu zápasu naskočil 19. března.

"Máme koncept, jak s ním pracovat dál. Evidujeme zájem z českých klubů, ale myslíme si, že nastala správná chvíle, aby to zkusil v zahraničí," informuje jeho agent Brulík. "V Plzni mu běží poslední rok smlouvy, Dominik to má primárně nastavené tak, že by rád zkusil zahraničí. Hostování je vždycky s otazníkem. V Baníku si šancí zasloužil víc, ale rozhodnutí respektujeme," dodává. Nabídky eviduje stejně jako v zimě ze Skandinávie, případně z předních klubů z Maďarska.

Klub téměř jistě opustí také univerzál Jan Sýkora, kterého si po povedené sezoně stahuje z hostování polský Lech Poznaň. Na přípravě v Plzni se naopak po návratu z hostování v Boleslavi ohlásí záložník Michal Hlavatý, na nějž si brousí zuby několik prvoligových celků. Svolení k odchodu z Plzně mají záložníci Miroslav Káčer a Aleš Čermák.

Hostování končí i obráncům Liborovi Holíkovi a Eduardu Santosovi. Brazilskému stoperovi se v Plzni závěr ročníku extrémně povedl., Cena za 24 letého hráče vylétla hodně vysoko, z Karviné ho chtějí pražské celky, líbil by se i Pavlu Vrbovi v Baníku. V Plzni zase delší dobu chtějí levonohého stopera z Olomouce Václava Jemelku.

Všechny pohyby v kádru se odvinou od toho, jakým způsobem zajistí další financování klubu Adolf Šádek. Řeší se vstup nového majitele, případně významného investora, který by zajistil ekonomickou stabilitu klubu. Podle informací Sportu dostal trenér Bílek příslib, že otázku financí klub vyřeší do startu přípravy, která začne v polovině června. Bez potřebné jistoty se hráči, byť v Plzni mají vidinu kvalifikace o Ligy mistrů, do klubu jen tak nepohrnou.

https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2021-22/414553/zmeny-v-plzni-stanek-pred-podpisem-janosek-ma-povoleni-k-odchodu.html

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6