Pro Jemelku první gól za Plzeň hodně znamená, roli levého beka si užívá

Václav Jemelka označil svůj premiérový soutěžní gól za Plzeň, kterým přispěl k vítězství 2:0 nad Mladou Boleslaví v 11. kole první ligy, za hodně důležitý. Obvyklý stoper si ve Viktorii užívá roli levého obránce, kde má více možností pomáhat západočeskému mužstvu i v ofenzivě.

"Gól pro mě znamená hodně. Moc jsem ho chtěl dát a snažil se, abych týmu pomohl i střelecky. Z levého beka se to tam dá docela často zavírat. Jsem rád, že to tam konečně padlo, z gólu mám velkou radost," řekl Jemelka.

V 82. minutě přidal plzeňskou pojistku po přihrávce střídajícího Erika Jirky. "Krásně to napálil před bránu a já už jsem to jenom na zadní zavřel," uvedl sedmadvacetiletý reprezentant, jenž do Plzně přestoupil v létě z Olomouce.

Byl i u první branky, kterou dal v 54. minutě další obránce Luděk Pernica. Asistenci si však nárokovat nemohl. "Balon letěl na mě, ale odrazil se od zad (Davida) Pecha přímo k Perňovi. Takže to moje asistence není," podotkl s úsměvem Jemelka.

Zatímco v Sigmě hrával většinou středního obránce, plzeňský trenér Michal Bílka ho využívá téměř výhradně na pozici levého beka.

"Je to jiné v tom, že víc podporuju útok, ale také je samozřejmě náročnější běhat nahoru dolů. Každého ale baví trošku víc útočit než bránit. Jsem rád, že se dostávám do střeleckých pozic a občas nahrávám i na góly. Těší mě, že tím mohu pomoci týmu víc než třeba na stoperovi," řekl Jemelka.

"Chtěl jsem do toho dát úplně nejvíc, protože jsme potřebovali tři body. Jsem rád, že se mi docela dařilo a na konci to zpečetil i gólem," dodal.

Při úterním debaklu 0:5 na půdě Bayernu Mnichov ve skupině Ligy mistrů překvapivě naskočil až na druhý poločas.

"Dohodli jsme se s trenérem, že mě trošku pošetří, protože toho bylo hodně i s reprezentací. Prohrávali jsme 0:3, ale zase člověk nemá co ztratit. Nějak jsem to nebral dramaticky a šel odvést na hřiště maximum," uvedl olomoucký odchovanec.

Úřadující čeští šampioni a lídři ligové tabulky hned ve středu přivítají bavorského giganta v Plzni.

"Samozřejmě to bude neskutečně těžký zápas. I když je Bayern obrovským favoritem, tak zase nic nevypustí a určitě bude chtít získat tři body. Jejich cíl bude nás zničit v prvních 20 minutách, jak to udělali tam a pak si to trošku dohrát. Věřím, že je doma můžeme víc potrápit a zkusit jim to znepříjemnit," dodal Jemelka.

Zdroj: https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/fotbal/1-liga/pro-jemelku-prvni-gol-za-plzen-hodne-znamena-roli-leveho-beka-si-uziva/6341ea78afe18939c9e85792

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6