Náročný kouč Svědík? Přísný metr na mě mají i táta s bráchou, tvrdí Juroška

Dá si záležet, aby nepřišel pozdě. Fotbalista Pavel Juroška dobře ví, že podobná příležitost se v kariéře nemusí opakovat. Talentovaný dvacetiletý fotbalista se v pondělí 3. ledna v deset hodin bude hlásit v kabině ligového Slovácka. Zimní přípravu absolvuje po boku Kadlece, Petržely a dalších mazáků, v silné konkurenci se pokusí protlačit do mužstva, jemuž šéfuje náročný trenér Svědík.

"Určitě si toho moc vážím a těším se," říká rodák z Prostřední Bečvy na Valašsku.

S Kadlecem, Petrželou, Kalabiškou či Havlíkem si už v minulosti několikrát zatrénoval. Společně s kamarádem z béčka Aldinem zaskočil, když někdo vypadl kvůli zranění nebo byl na reprezentačním srazu.

Od Nového roku už ale bude pevnou součástí mužstva, stálým členem kádru. Zda se v prvním týmu Slovácka udrží i pro jarní ligové boje, ale není jisté. Juroška však bude bojovat, předem nic nevzdává.

"Absolvuji přípravu s prvním týmem poprvé, takže pro to udělám maximum. Uvidíme, jaký to bude mít další průběh," zůstává v klidu.

Mladší bratr obránce Baníku Ostrava by měl zvýšit konkurenci na kraji zálohy. Právě na levém křídle nastupoval ve třetí lize nejčastěji. Šikovný mladík, který se umí dostat do šance a dát gól, však dokáže zahrát i na hrotu nebo pod ním. "Jsem využitelný na více postech," přitakává.

Na krajích zálohy pravidelně nastupovali Petržela s Holzerem, stálým členem sestavy byl i Navrátil, kterému ale na Silvestra vypršela smlouva a jeho setrvání v Uherském Hradišti není vůbec jisté, protože o zkušeného hráče se zajímá Olomouc i další kluby.

Bere to Juroška jako svoji výhodu? "Jak to bude s Honzou Navrátilem dál vůbec nevím, nicméně ať zůstane, nebo ne, konkurence je přesto velká," ví dobře.

Hlavním úkolem bude přesvědčit o svých schopnostech náročného kouče Svědíka. Pedantský kouč nedá mladíkovi nic zadarmo. "O panu trenérovi Svědíkovi se všeobecně ví, že je obrovsky náročný a vyžaduje tvrdou disciplínu. Je vidět, že s tím sklízí úspěchy. Snad to takto bude i nadále pokračovat. Na mě ale odmala mají přísný metr i táta s bráchou," říká s úsměvem.

Právě se starším bratrem Janem, který rovněž prošel Slováckem a nyní působí v Baníku Ostrava, svůj přesun k ligovému mančaftu řešil.

"Dával mi spíš rady, ať plním vše, co se mi jako mladému řekne jak v tréninku tak mimo něj. A samozřejmě abych plnil vše, co vyžaduje trenér Svědík. Hlavně běžeckou a fyzickou náročnost v trénincích a zápasech," prozrazuje.

S o osm let starším sourozencem jej pojí pevné pouto. Spolu mají hezký vztah. I když starší Jan už má rodinu a žije v Ostravě, s mladším bratrem i nadále zůstává v pravidelném kontaktu.

"Dříve jsme spolu byli častěji, letos jsme spolu byli běhat jen o svátcích, ale samozřejmě si často voláme, píšeme a hecujeme," přibližuje.

Dvacetiletý Pavel Juroška prožil Vánoce jako vždy doma s rodiči na Valašsku v Prostřední Bečvě.

Letošní svátky i vzhledem k pandemii koronaviru ničím výjimečné nebyly. "Jsem hlavně rád, že si vždy trochu odpočinu, strávím čas jak s rodinou, tak i s kamarády z Bečvy, jelikož přes rok s nimi nejsem až tolik v kontaktu," mrzí Jurošku.

Ve volnu se spíš hlídal, než aby hřešil. Nabíral síly do náročné zimní přípravy. Hned po Vánocích začal trénovat, připravovat se začal individuálně za přísného dohledu tatínka.

Hned na začátku totiž borce ze Slovácka čekají neoblíbené kondiční zátěžové testy, které o hráči všechno prozradí.

"Myslím, že nikdo z hráčů je nemá rád, ale je to povinnost. Absolvoval jsem je již několikrát. Mě osobně úplně nevadí, ale že bych na ně chodil rád, se taky říct nedá," dodává s úsměvem Juroška.

https://slovacky.denik.cz/fotbal-prvni-liga/narocny-kouc-svedik-prisny-metr-na-me-maji-i-tata-s-brachou-rika-juroska-2021123.html?login=1

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6