Hráči RBR SportConsult v 23.kole Fortuna ligy

Hráči Olomouce zvítězili ve 23. kole první ligy na trávníku Dukly 4:0. Po třetím triumfu v řadě se Sigma ocitla v klidném středu tabulky. Mužem utkání byl Lukáš Kalvach, který zaznamenal své dvě první trefy v ligové kariéře. První gól vstřelil na konci prvního poločasu, když si zpracoval odražený míč a obstřelil Radu. Druhý gól pak zaznamenal krásným lobem v nastaveném čase. Lukáš Kalvach byl za svůj výkon v tomto utkání vyhlášen Deníkem Sport Mužem kola. Činil se i Jiří Texl, který nejdřív ve 13. minutě dvěma protihráčům nasadil jesle a přihrál pod sebe Plškovi, tomu ovšem rána nesedla. Ve 35.minutě si ale Jirka připsal asistenci na gól, když přihrál Zahradníčkovi. Spolehlivý výkon v obraně podal také Václav Jemelka.

Slovácko doma remizovalo s Mladou Boleslaví 1:1. Domácí vstoupili do zápasu velmi aktivně a vytěžili z toho sérii rohových kopů. Velkou roli v této aktivitě domácích sehrál i Dominik Janošek. Tlak domácích nakonec vyústil v první gól, který bohužel nebyl vítězný. Hosté v 10-ti po ojedinělé akci vyrovnali. Kromě Dominika Janoška pokračoval ve velmi dobrých jarních výkonech také Jan Juroška, Jakub Rezek se tentokrát na hříště nedostal.

Plzeň doma porazila Jablonec 1:0. Roman Hubník byl opět zásadním pilířem defenzívi plzně, která musela čelit útočným snahám velmi aktivních hostí. Roman Hubník se za svůj výkon dostal do Sestavy kola Deníku Sport.

Fotbalisté Opavy prohráli v Teplicích 2:3. Václav Juřena nastoupil v 78.minutě a dvě minuty před koncem snížil povedenou ranou zpoza vápna skóre na konečný stav. Václav se trefil ve druhém zápase za sebou a na svém kontě má v této sezóně celkem čtyři ligové trefy.