Ligovým fotbalistou za únor je Janošek

Pardubický záložník Dominik Janošek poprvé ovládl anketu o hráče měsíce první fotbalové ligy. Výsledky zveřejnila Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže.

Ligovým fotbalistou za únor je Janošek

Janošek se ve čtyřech únorových kolech blýskl třemi výstavními trefami a pomohl Pardubicím k posunu z posledního místa tabulky. Čtyřiadvacetiletý bývalý mládežnický reprezentant má v kariéře na kontě osm ligových branek, šest jich přitom vstřelil v aktuálním ročníku. Východočeši i díky němu prohráli po zimní pauze v šesti zápasech pouze jednou.

Janošek předčil v anketě fanoušků listopadového vítěze Lukáše Haraslína ze Sparty a brněnského kanonýra Jakuba Řezníčka, který vyhrál v říjnu.

Pardubice mohly uspět i v kategorii trenérů, Radoslava Kováče i Martina Svědíka ze Slovácka ale porazil Priske. Sparta na jaře zaváhala pod dánským koučem jen v úvodním kole v Olomouci (1:1), všechny čtyři únorové zápasy ale vyhrála. Letenští ztrácejí na vedoucí Slavii ze třetího místa už jen dva body.

Zdroj: https://www.idnes.cz/fotbal/prvni-liga/anketa-hrac-trener-unor-dominik-janosek-brian-priske.A230307_160422_fotbal_ten

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6