Roman Hubník se vrací do Sigmy. Podepsal smlouvu na 2 roky

Obránce Roman Hubník se vrací do Sigmy Olomouc, na Hané podepsal smlouvu na 2 roky. Ve staronovém působišti bude nosit dres s číslem 4.

"V zimě jsem se rozhodl, že se vrátím domů, do Sigmy. Rodinu mám na Moravě, takže i to hrálo roli v mém rozhodování. Jsem rád, že všechno vyšlo a od nové sezóny budu hráčem Sigmy Olomouc," řekl Roman Hubník. "Sigma byla vždy rodištěm talentovaných hráčů. Věřím, že i já můžu pomoct mladým hráčům fotbalově růst a také věřím, že se v příští sezóně usadíme v klidném středu tabulky a třeba se zkusíme poprat o evropské poháry," dodal.

Roman Hubník podepsal s SK Sigma Olomouc smlouvu do roku 2022. "Roman Hubník je velká osobnost, což prokázal ve svém bohatém profesním životě. Jsme rádi, že se rozhodl vrátit do Sigmy Olomouc, přestože měl nabídku zůstat v Plzni. Od jeho příchodu si slibujeme, že nám pomůže na hřišti, ale také že bude prodlouženou rukou trenéra a že svou osobností a věkem určité věci v kabině ovlivní. Přejeme Romanovi, aby byl zdravý. Aby mu zdraví minimálně dva roky vydrželo a mohl vykonávat práci, kterou chce," uvedl sportovní manažer Ladislav Minář. S přáním k úspěšnému novému angažmá se připojil také hráčův manažer Roman Brulík: "Už delší dobu bylo zřejmé, že Roman by chtěl svoji kariéru zakončit v Sigmě Olomouc. Dává to smysl z hlediska toho, kde s fotbalem začínal a zejména z hlediska rodinného. Jsme moc rádi, že se po dohodě s vedením klubu Romanův návrat podařil. Věříme, že má Sigmě co dát jak po straně sportovní, tak i té lidské. Budeme mu na jeho nejspíš poslední velké štaci držet palce a přejeme mu, aby společně se Sigmou dosáhl úspěchů."

Šestatřicetiletý obránce přichází do Olomouce po vypršení smlouvy ve Viktorii Plzeň, kde strávil posledních 7 sezón s výjimkou půlročního hostování během ročníku 2015/2016 právě v olomoucké Sigmě.

Zkušený zadák olomoucké prostředí dobře zná. Vyjma krátkého hostování působil v Sigmě již mezi lety 1998 a 2007, kdy se propracoval z mládežnických kategorií až do prvoligového A-týmu. Jeho výkony v modrém dresu neunikly, jak reprezentačním trenérům mládežnických kategorií, tak zahraničním pozorovatelům. 191 centimetrů vysoký obránce si zahrál na mistrovství světa do 20 let ve Spojených arabských emirátech i na evropském šampionátu jednadvacítek v Nizozemsku.

Kromě angažmá v Olomouci a Plzni působil rodák z valašského Halenkova také v ruském FK Moskva, bundesligové Herthě Berlín a Spartě Praha.

Roman Hubník se prosadil i v seniorské reprezentaci, za kterou odehrál 29 zápasů včetně 3 zápasů na EURU 2016 ve Francii.

Romane, vítej zpět na Andrově stadionu!

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6