Hráči RBR SportConsult v 9.kole Fortuna ligy a 8.kole Fortuna národní ligy

V předehrávce devátého kola Sigma doma porazila Opavu 2:0. Potřetí za sebou bodovala a pomalu stoupá tabulkou do vyšších pater. Opava naopak prohrála pošesté z posledních 7 kol a zůstala čtrnáctá. V prvním poločase byli aktivnější domácí a hosty nepustili k žádné střele, sami ale vyložené šance také neměli. V 82.minutě byl střídající Jiří Texl součástí kombinační akce, na jejímž konci vstřelil Zahradníček druhou branku Sigmy. Václav Jemelka nastoupil v základní sestavě. Radek Látal nebyl ani mezi náhradníky. Václav Juřena z týmu hostí kvůli lehkému zranění tentokrát také chyběl.

Fotbalisté Slovácka během podzimu už vyloupili dva favority, vyhráli na Spartě a i v Plzni, z Edenu si však odváží porážku 0:3. Jan Juroška v utkání chyběl, kvůli zranění ramene z utkání B-týmu Slovácka v předchozím týdnu.

Plzeň nakonec na domácí půdě porazila Jablonec 3:2. Domácí byli aktivnější, ale s defenzivou Severočechů si dlouho nevěděli rady. Jablonec se rychle dostal do vedení, když ve 26.minutě skóroval Matoušek. Až 2.minuty před koncem 1.poločasu se trefil Lukáš Kalvach, který po rohovém kopu Hořavy a prodloužení Procházky srovnal skóre výstavní střelou do tyče, od níž putoval míč do sítě. Lukáš byl zaslouženě vyhlášen hráčem utkání. Dominik Janošek do utkání nastoupil v 78.minutě. Roman Hubník se po zranění stále nedostal do sestavy, ale má již za sebou po 5 měsících konečně celé odehrané utkání, a to s B-týmem Viktorky v ČFL.

FK Baník Sokolov remizoval v Ústí nad Labem 2:2. Ústí nad Labem se sice dvakrát dostalo do vedení, ale tři body nakonec domácí neuhráli. Druhý vyrovnávací gól Baníku vstřelil ve třetí minutě nastavení Hošek po přihrávce střídajícího Ondřeje Štursy.

Jihlava doma vybojovala 3 body, když po dramatickém průběhu nakonec porazila Chrudim 4:2 a posouvá se tak na druhé místo v tabulce. Významnou stopu do historie utkání zaznamenal střídající Jakub Rezek, který si připsal hned 2 asistence. Po 5 minutách na hřišti skvělým pasem našel volného Mikuše, jenž měl jednoduchou práci trefit prázdnou branku Chrudimi a získat tím svému týmu vedení 3:2. V 90.minutě pak Kubovu další skvělou přihrávku zužitkoval vstřelením čtvrtého gólu domácí kanonýr Klobása.

Fotbalisté Vítkovic ve Vlašimi prohráli 1:2. Vlašim byla od začátku utkání aktivnější. Hosté postupem času dokázali srovnat tempo hry a dostat se s míčem před pokutové území Vlašimi, ale Řehák v domácí brance moc práce neměl. Lukáš Buchvaldek nastoupil v základní sestavě.