Hráči RBR SportConsult v 28.kole Fortuna ligy a 22.kole Fortuna národní ligy

Fotbalisté Slovácka ve 28. kole první ligy porazili 2:0 Příbram a udrželi naději, že se vyhnou bojům o záchranu. Slovácko vstoupilo do utkání aktivně. Dominik Janošek se vrátil do sestavy po třízápasové pauze zaviněné trestem a dohodou v rámci hostování s Plzní. Dominik se podílel na obou brankách Slovácka. Nejdříve v 7.minutě hry poslal míč na Navrátila, ten přihrál Zajícovi, který svou střelu proměnil v gól a v 52.minutě se Hofmann dostal k Janoškově centru z rohu a poslal Slovácko do dvoubrankového vedení. V základní sestavě nechyběl ani Jan Juroška. Jakub Rezek zůstal mezi náhradníky.

Opava porazila Olomouc 2:1. Po opatrném úvodu mohla jít do vedení Sigma, ale opavský brankář byl na jejich střely připraven. V 16.minutě se do vedení dostala Opava. Sigmě se pak na konci 1.poločasu podařilo vyrovnat skóre. 7 minut před koncem utkání nakonec Opava vsřelila vítězný gól. To už byl na hřišti i Václav Juřena, který nastoupil v 75. minutě. Václav Jemelka a Lukáš Kalvach nastoupili v základní sestavě Sigmy. Jiří Texl zůstal mezi náhradníky.

Plzeň po vydřeném domácím zápase nakonec porazila Baník 2:1. Roman Hubník nastoupil již standardně s kapitánskou páskou a byl u několika klíčových akcí, kdy zabránil soupeři vstřelit další gól. Na konci byl zaslouženě vyhlášen Hráčem utkání.

Třinec venku prohrál s FK Baník Sokolov 0:1. Lukáš Buchvaldek nastoupil v základní sestavě. V 1. poločase dostal Lukáš pas na levou stranu od Dediče, mířil na zadní tyč, ale bohužel těsně minul. Ve svém výborném výkonu pokračoval i ve 2.poločase.